6 způsobů, jak zlepšit své duševní zdraví v práci

Lidé tráví v práci značné množství času. Každý zaměstnanec má vzestupy a pády, přičemž obojí se může vyskytnout během práce. Někdy může být těžší být nad věcí, proto je důležité vědět, že všechny typy potíží jsou v pořádku, a ještě důležitější je vědět, že máte dobrý podpůrný systém, který vám pomůže překonat vše, co vás trápí.

Dobrou zprávou je, že někdo nebo něco vám vždy může pomoci s vašimi potížemi. Neváhejte požádat o pomoc, pokud ji potřebujete. Zatím jsme si celkem jistí, že ještě nejsme roboti, takže vyjadřovat své myšlenky a emoce je lidské. Svými problémy nemusíte procházet sami, a to ani na pracovišti.

Pokud je vaše duševní zdraví ve špatném stavu, může být čas od času náročné soustředit se na své profesní cíle, učit se novým dovednostem a organizovat si čas. Z tohoto důvodu může být rozumným nápadem navštívit odborníky z Linkedin, kteří vám pomohou dostat se v mžiku zpět do správných kolejí.

Jakékoli potíže, které ovlivňují vaše duševní zdraví a pohodu v práci, lze napravit. Zde je tedy šest způsobů, jak zlepšit své duševní zdraví v práci:

Udělejte si přestávku

Jedno má každá práce společné – rutinu. A někdy může zaměstnání rutinu protáhnout do nepřetržitého toku času stráveného bez odpočinku, a vy si to ani neuvědomíte.

Proto je nezbytné dovolit si dělat přestávky – věnovat určitý čas tomu, abyste se zhluboka nadechli a odpočinuli si. Může to mít velký vliv nejen na váš pracovní výkon, ale také na vaše duševní zdraví z dlouhodobého hlediska!

Dělat si přestávky má však své vlastní spektrum. Zamyslete se nad tím, co by vám mohlo pomoci zvládnout vaše povinnosti. Jakmile si to uvědomíte, bude snazší přiznat si, kdy a jak si budete dělat přestávky od práce přesčas. Přestávky si můžete udělat v různých podobách – pětiminutová procházka, pohodová třicetiminutová přestávka na oběd nebo využití víkendů k odpočinku, relaxaci a věcem, které vás baví.

Trochu se vyspi

Věřte tomu nebo ne, ale lidé stráví třetinu svého života spánkem. Je všeobecně známo, že spánek je životně důležitou součástí našeho života, takže zajistit si dostatek spánku je nepochybně nezbytnou součástí vašeho času, zejména pokud máte zaměstnání.

Ať už pracujete podle jakéhokoli rozvrhu, kvalitní spánek může zásadně změnit váš každodenní život, pomoci vám dobře se soustředit a zajistit hladký průběh vaší práce. Kromě toho může kvalitní spánek zlepšit vaše způsoby zvládání stresu a v konečném důsledku zregenerovat vaše duševní zdraví.

Sdělujte své pocity

Pokud se vám honí hlavou něco, co vás trápí, je vždy dobré se o to s někým podělit.

Pamatujte, že mluvit o svých pocitech a myšlenkách není známkou slabosti. Je to známka toho, že se staráte o svou pohodu a jste v souladu se svým nitrem. Když se na to podíváte z dlouhodobé perspektivy, je rozhodnutí verbalizovat a sdílet s někým to, co máte na srdci, tím nejlepším krokem k tomu, aby se vaše duševní zdraví stalo bezpečným a zdravým místem.

Není vždy snadné popsat své pocity a mluvit o nich, ale ve chvíli, kdy se otevřete a vyhledáte podporu, může to inspirovat ostatní, aby udělali totéž, což v konečném důsledku prospěje vám i vašemu okolí.

Jezte dobré a zdravé jídlo

Každý den je důležité přijímat správné živiny, které potřebujete, ať už je váš rozvrh jakýkoli. Při výkonu své práce musíte jasně myslet a být ve střehu. Také to může znít zvláštně, ale to, jaké potraviny jíte, může určovat vaši náladu. Mnohé výzkumy prokázaly, že výběr potravin významně ovlivňuje činnost našeho mozku.

Vyvážená strava proto může denně zlepšovat vaši náladu a emoce, ať už děláte cokoli, například – pracujete! Správné stravování otevírá nové možnosti, jak snížit úzkost a stres, zlepšit náladu a zlepšit pracovní výkon.

Udělejte si čas na to, abyste obědvali v klidu, najděte si k obědu kamaráda nebo kamarádku (pokud máte rádi společnost při jídle), a pokud je to možné, připravte si jídlo doma.

Zvyšujte povědomí o duševním zdraví v práci

V posledních několika letech se ve světě více podporuje propagace významu duševního zdraví. Proč ho nepropagovat na svém pracovišti?

Zvažte, zda se svým zaměstnavatelem a kolegy komunikovat o možných nápadech souvisejících s duševním zdravím a začlenit je do každodenního pracovního prostředí. Dát svým spolupracovníkům vědět, že v případě jakýchkoli potíží nebo obtíží je k dispozici podpora, je milé gesto a skvělý způsob, jak na pracovišti podpořit povědomí o duševním zdraví.

Po rozhovoru se zaměstnavatelem iniciujte realizaci některých workshopů zaměřených na duševní zdraví, zaměstnaneckých zpravodajů nebo zapojte svou pracovní komunitu do organizovaných seminářů o povědomí o duševním zdraví.

Udržováním konverzace o duševním zdraví vytváříte bezpečné a důvěryhodné pracovní prostředí, které může pomoci všem, včetně vás samotných.

Nesrovnávejte se s ostatními

Lidé mohou často podceňovat sílu sebeúcty. Ukrývá v sobě více energie, než si dokážete představit, proto je důležité o něj pečovat. Tím, že mu věnujete pozornost, věnujete pozornost také významné části svého duševního zdraví.

Někdy je snadné ztratit se v sobě a přehodnotit své schopnosti a silné stránky. To vede ke srovnávání se s ostatními lidmi a v konečném důsledku ovlivňuje váš pracovní výkon a duševní zdraví. Místo toho se soustřeďte na sebe a na způsoby, jak se zlepšit, protože každý den je novou příležitostí ke zlepšení.

Problémy s duševním zdravím v práci mohou mít zničující dopad na vaši kariéru i osobní život. Existují však způsoby, jak zlepšit svou duševní pohodu, díky nimž se můžete cítit více pod kontrolou ve svém každodenním životě, což pomůže zlepšit váš pracovní výkon.

Uvědomění si svého duševního zdraví je jedním ze základních kroků k jeho efektivnímu zvládání. Vědět, s jakými problémy v oblasti duševního zdraví se můžete potýkat a jak se s nimi vypořádat, je pro zlepšení vašeho života zásadní.

Své duševní zdraví můžete začít zlepšovat tím, že se zaměříte na jednoduché každodenní věci, jako je například dodržování vyvážené stravy a kvalitní spánek. Takové obyčejné věci vás mohou změnit k lepšímu.

Komunikujte s ostatními, když čelíte problémům; může se to zdát složité, ale v konečném důsledku to představuje pozitivní výsledek pro vás i vaše okolí. Duševní zdraví může ovlivnit nejen váš osobní život; proto je třeba pracovat na jeho zlepšení i v profesním životě.

Zdroj: Applemagazine.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *