Apple oznámil druhou generaci sluchátek AirPods Pro. Tady je všechno, co potřebuješ vědět.
Na dnešní akci Far Out Apple oznámil druhou generaci sluchátek AirPods Pro, téměř tři roky po uvedení původních AirPods Pro na trh.
V tomto článku se podrobně podíváme na vývoj řady AirPods Pro společnosti Apple pro rok 2022 a odhalíme datum vydání, cenu, technické specifikace, změny designu a nové funkce nového modelu.
Datum vydání AirPods Pro 2022
Apple oznámil nové AirPods na akci ve středu 7. září spolu s novou řadou iPhonů a novými hodinkami Apple Watch. Předobjednat si je bude možné 9. září a do prodeje se dostanou 23. září.
Níže se můžete podívat na záznam akce:
Cena AirPods Pro 2022
Nová sluchátka stojí 249 dolarů (včetně bezplatného gravírování). To je stejná cena jako u předchozího modelu.
Zde je uvedeno, jak to odpovídá současné nabídce sluchátek AirPods v Apple Storu, u kterých došlo k určitému zvýšení cen mimo USA:
- AirPods 2. generace: 129 USD
- AirPods 3. generace: 179 dolarů
- AirPods Pro: 249 USD
- AirPods Max: 549 USD
Design AirPods Pro 2022
Vzhledem k tomu, že AirPods dostanou v roce 2021 nový design, předpokládalo se, že se změní i AirPods Pro, aby byly rozdíly mezi oběma typy AirPods jasné. To se však nestalo: sluchátka Pro si zachovávají svůj dřík a vypadají stejně jako modely z roku 2019.
Nezískávají ani žádné nové barevné varianty, zůstávají k dispozici pouze v bílé barvě.
Ovládací prvky přejetí prstem
Za zmínku stojí jedna externí změna. Díky novému dotykovému ovládacímu senzoru na nožičce sluchátek AirPods Pro můžete ovládat hlasitost přejetím prstem nahoru nebo dolů. To je doplněk k současnému jednoduššímu ovládání klepnutím pro přehrávání, pauzu atd.
Je to sice méně efektní než ovládání gesty, které někteří optimističtí znalci předpovídali na základě žádosti společnosti Apple o patent v roce 2020, ale i tak jde o atraktivní vylepšení.
Nové funkce AirPods Pro 2022
Vnější design se z velké části nezměnil, důležitá vylepšení jsou uvnitř. Zde jsou klíčové funkce, o kterých byste měli vědět.
Nabíjecí pouzdro
Nabíjecí pouzdro získalo několik atraktivních vylepšení.
Kromě nabíjecího příslušenství MagSafe a bezdrátových podložek kompatibilních se standardem Qi je nyní možné nabíjet i pukem pro Apple Watch. To je opravdu praktické pro fanoušky Apple, kteří jsou mimo domov nebo jen chtějí snížit nepořádek na nočních stolcích.
Pouzdro nyní obsahuje také malý reproduktor. Ten má dva hlavní účely: přehrává zvuk pro vyhledávání polohy pro funkci Find My (díky novému čipu U1 je kompatibilní s funkcí Precision Finding, kterou používá AirTag) a zvukově signalizuje vybití baterie nebo zahájení nabíjení. V posledním ohledu podporuje vizuální práci indikátoru LED.
Jednou ze změn, která se zatím nedotkla nabíjecího pouzdra, je přechod na USB-C. Stále je založeno na Lightningu. Dostalo však malé poutko pro připevnění na šňůrku nebo brašnu.
Lepší výdrž baterie
Když už jsme u napájení, stojí za zmínku, že nová sluchátka AirPods Pro mají mnohem delší (deklarovanou) výdrž baterie než jejich předchůdci. Podle údajů vydrží 6 hodin poslechu, což je o 33 % více než u první generace AirPods Pro, a po započtení pouzdra celkem 30 hodin.
Vylepšené potlačení hluku
Apple nyní dodává čtyři velikosti nástavců do uší místo dosavadních tří a přidává nový extra malý nástavec pro lepší pasivní izolaci hluku.
Mnohem významnější vylepšení však zaznamenalo aktivní potlačení hluku, které je podle společnosti Apple dvakrát účinnější než u předchozího modelu. Je to díky pokročilým výpočtům nového čipu H2 a vylepšeným akustickým algoritmům.
V neposlední řadě Apple pracuje na snížení nežádoucího hluku i při aktivaci režimu průhlednosti, který je navržen tak, abyste slyšeli vnější zvuky. Nová funkce Adaptivní průhlednost reaguje na velmi hlasité zvuky a minimalizuje jejich intenzitu.
Vylepšená kvalita zvuku
Kvalita zvuku, kterou nová sluchátka AirPods Pro poskytují, byla opět vylepšena, což je možná důležitější než jakákoli jiná funkce. Zvuk, který produkují, lze přizpůsobit tvaru vašich uší pomocí nové funkce nazvané Personalised Spatial Audio, která využívá kameru TrueDepth na kompatibilním iPhonu k vytvoření přesného modelu vaší hlavy.
Adaptivní ekvalizér upravuje zvuk podle toho, jak sluchátka sedí, a neustále monitoruje pomocí mikrofonů směřujících dovnitř, aby byl výstup správný.
A obecně Apple slibuje více detailů a čistotu v širším rozsahu frekvencí.